Ettevõtte elulugu

Andwood on pereettevõte, mille rajajaks on Andres Vaikre koos abikaasa Ene Vaikrega. Kuna Andres Vaikre on õppinud puidutehnoloogiat ning tegutsenud mööblitislerina, on ettevõtte põhitegevusalaks puidutoodete valmistamine.

Andwood sai alguse 1994. aastal partnerlusest Rootsi ettevõttega Markslöjd AB, kellele valmistati puidust advendiküünlajalgu. Aastatel 2001–2008 toodeti mitmetele Soome, Rootsi ja Norra tootjatele (sh Formfin Møbler, Kvaerner Masa-Yards, Isku Interior, Balzaw-Beskow, Neiser) mööblidetaile.

Viimasel kümnendil on OÜ Andwood allhanke asemel enam panustanud oma bränditoodete väljatöötamisele. Oma osa selles oli ka 2008 a. alguse saanud suurel majanduslangusel. Ettevõtte põhitoodanguks said kõrgema klassi matusetarbed – tuhaurnid. Sel perioodil valmis Andrese käe läbi esimene urnimudel Sofia, millele järgnesid järjest mitu uut mudelit – Somnus, Amfor, Vase, Mary, Boheme ja Sanctus. Tänaseks moodustavad need mudelid kena ja meeldejääva urnide kollektsiooni.

Andwoodi eesmärk on pakkuda oma klientidele kvaliteetseid kõrgema klassi matusetarbeid – urne, suurendades seeläbi oma klientide pakutava teenusele lisaväärtust. Andwoodi visioon on saada üheks tuntumaks kõrgklassi urnide tootjaks ja turustajaks Skandinaavias.